Táto služba začala už pred niekoľkými mesiacmi, sestra Mirka nám k nej už čo to napísala, avšak ešte sme stále neuverejnili postrehy tých, ktorí sú jej neoddeliteľnou súčasťou, samotným sestričkám.

Požiadali sme ich o akýsi krátky postreh z tejto svojej činnosti a tak vám to predkladáme na povzbudenie i ako námet k vašim modlitbám. Musíme sa neustále modliť, tak hovorí Božie Slovo a tak, ak vám to Pán dá na srdce, pomodlite sa aj za tieto mladé dievčence, nech ich táto služba vedie k čoraz väčšej láske k Bohu a k budovaniu srdca služobníčky Pánovej. Nech na nich Hospodin vyleje v plnosti svoje požehnanie a nech sa stanú vzorom vo svojom správaní aj pre ďalšie a ďalšie svoje sestry alebo priateľky.

.: Autor: Martin Drienovský         

 

Zuzka Kováčová
Na sobotu kedy sa ma variť sa veľmi teším. Vždy si rozdelíme úlohy kto čo ma robiť. No aj keď si ich rozdelíme, tak robíme všetko. Najradšej robím koláč. Neviem prečo, ale stále sa hlásim na krájanie mäsa. Koláč sa robí zaujímavejšie ako len krájať mäso. Keď sa koláč upečie, tak celá kuchyňa rozvoniava. S nápadom varenia prišli manželia Dudovci a Mirka Dudová si zobrala na seba úlohu nášho hlavného šéf - kuchára. Každú poslednú sobotu v mesiaci ideme variť k Mirke Dudovej. Stretávajú sa tam baby Sára, Vika, Heňa, a ja Zuzka. Občas príde aj Maťka a chalani Juro a Daniel.

Henrieta Pastoreková
Keď som po druhýkrát vošla do toho bytu hneď ma ovalila vôňa z predošlého pečenia. Bola som veľmi rada, že som tam znova mohla prísť. Budem veľmi rada keď tam aj na budúce prídem šťastná. Bola tam veľká zábava s mojimi kamarátkami. Naučila som sa piecť a aj variť. Hneď pri dverách ma pekne privítala Zuzka. Ako prvé sme začali pripravovať mäso na Segedínsky guláš. Potom sme nakrájali zeleninu a dali ju variť. No pred tým ako sme toto všetko urobili sme sa všetci pomodlili nech nám to výjde. Keď sme to urobili začali sme s prípravou vynikajúcej bublaniny. Po všetkej tejto práci sme sa rozhodli urobiť si palacinky. Veľmi mi chutili. A nakoniec sme sa všetci rozišli vysmiati.

Vika Dudová
Páči sa mi, že sme sa na začiatku pomodlili. Som rada že sa pomodlili všetci.
Vždy je super. Spoločne sa stretneme, uvaríme obed a napečieme koláče. Nie vždy sa všetko podarí úplne podľa našich predstáv. S Božou pomocou je však vždy výsledok chutný. Za odmenu sme si na konci urobili palacinky, ktoré nám veľmi chutili. Ja, aj ostatné dievčatá sme sa naučili pripraviť palacinky úplne bez pomoci a urobili sme si ich doma aj v nedeľu. Teším sa na ďalšie spoločné varenie a pečenie 

Sárka Drienovská
Raz v sobotu sme šli variť ja, Zuzka, Henka a Vika. Nebolo to po prvýkrát. Pomáhala nám aj Vikina mamina Mirka, ktorá to aj organizovala. Ja som tam prišla pretože tam mám kamošky a rodičia mi povedali, že tam mám ísť. Je tam zábava. Rozprávame sa tam, pracujeme a máme aj prestávky, ktoré sú tiež fajn. Mirka nás učí variť a teším sa, že to čo navaríme chutí aj ľuďom.

 

Search

Časopis Pohľad

Slovo

Ján l3, 34-35 Nové prikázanie vám dávam, aby ste sa vzájomne milovali; ako som vás ja miloval, aby ste sa aj vy vzájomne milovali. Podľa toho poznajú všetci, že ste moji učeníci, keď sa budete vzájomne milovať.